אודות המגזין

תן פס היא קהילה לכל מי שעוסק בספורט בגילאים צעירים.

כי אם אתם חלק מהעולם הזה, אז אתם יודעים שהעיסוק בספורט הינו הרבה יותר מפיתוח היכולות הפיזיות והמנטליות בלבד – זה עיסוק שמשפיע על כל תחומי החיים, ובהתאם, על איכות חיינו: השעות הרבות בהן אנחנו מבלים באיזור מתקני הספורט יוצר מפגש עם ילדים, הורים ומאמנים מכל גווני האוכלוסיה והמשותף לכולם הינו בראש ובראשונה אהבת הספורט.

קראו עוד אודות המגזין >>

פירסומים אחרונים

הורים – איך אפשר לזהות את המאמן המתאים עבור הילד/ה שלכם


מסתבר כי בכל רחבי העולם הורים – ילדים – ומאמנים הוא נושא מהותי וחשוב .

נהוג לומר שאנחנו ההורים הם הבעיה בהתפתחות הילד/ה בספורט וכל זאת בגלל המעורבות הגדולה שלנו . שמחתי למצוא מאמר שנכתב ע"י מר Gordon MeClelland על אחד הנושאים הכי רלוונטיים בהתפתחות הספורטיבית של הילדים ואני שמח להביא אותו אליכם מתורגם

אלפי אימונים מתקיימים ברחבי העולם מדי שבוע, והורים רבים מתבוננים בהם. הורים, אני רוצה לקחת צעד אחורה לרגע ולהרהר על כל מה שיש לך לראות האם חשבת פעם על מה שאתה מחפש במאמן

יעיל עבור הילד שלך ?

אם אתה הורה חדש בספורט תחרותי לילדים אז אני מקווה שכמה טיפים להלן יעזור לך לעבור את המסע הספורטיבי שלך עם הילדים.

ללא הבנה כלשהי של התנהגויות ותכונות שאתה צריך לחפש במאמן יעיל, אתה ההורה יכול להבין גם בלי להיות מומחה בספורט , מתי המאמן רחוק מלהיות מועיל לילדים שלנו .

מאמנים רבים ברמה העממית הם מתנדבים ורבים מהם השלימו את הקורסים הבסיסיים בקורס לאימון, ובמשך הזמן הם ילמדו את מקצועם וירכשו ניסיון . אתה כהורה חייב להבין את זה ולא לצפות מהמאמנים להיות גיבורי העל, למשל כמו מאמנים גדולים רבים שתורת האימון שלהם היום שונה מתורת האימון כאשר הם התחילו את דרכם כמאמנים . על רבים ממאמנים אלה יהיה לוותר על כמויות עצומות של זמן שלא שולמו בכדי לספק את השירות לך ולילדך.

עם זאת, יש מספר תכונות של מאמנים שיש להביא אל השולחן שיוכלו לעזור ולבדוק האם הילד שלך הולך להתנסות בחוויה חיובית ספורטיבית מהנה.

1.האם אכפת להם - לא רק על התוצאה בסוף השבוע, אבל האם אתה מרגיש כי הילד שלך רגשית ופיזית בטוח איתם ?

האם הם מדברים עם הילד שלך לפני ואחרי הפגישות, האם הם מכירים את הילדים מספיק ? באופן מכריע, הם יוצרים סביבה המאפשרת לילדך לטפח יחסים חיוביים ובריאים עם הילדים האחרים ומבוגרים אחרים הקשורים לקבוצה. זה חיוני כי אחד הסיבות העיקריות לילדים להישאר ספורט היא ליהנות עם חברים שלהם.

2. האם המאמנים אמינים - ?

3. האם המאמנים עוסקים בך ובהורים אחרים? - אתה חלק מרכזי של ניסיון ספורטיבי, לא לשכוח את זה

ילדים מקבלים את המרב מהניסיון הספורטיבי שלהם כאשר המאמן, ההורה והילד כולם מיושרים ופועלים יחד באופן חיובי לטובת הילד. חשוב שכהורה תרגיש חלק מהתהליך כפי שאתה יכול גם לעזור לתמוך בעבודת המאמן על ידי חיזוק ותמיכה במאמן ובמסרים שלו בבית. אם המאמנים לא מתקשרים עם ההורים ואתה לא בטוח מה צפוי לילד שלך, אז יש סיכוי שאתה יכול להעביר הודעות סותרות וזה רק יוביל לבלבול ותסכול עבור הילד שלך.

4. האם המאמנים פתוחים ומוכנים לענות על שאלות? - זה חשוב ביותר אם אתה רוצה לשים אמון מלא במאמן של הילד שלך

כהורה אתה צריך להרגיש בנוח לשאול שאלות והמאמנים צריכים להיות מסוגלים לענות על שאלות כגון כמה זמן אתה כבר מאמן ? איזו רמה של הכשרה יש לך? כמה ניסיון יש לך עם קבוצת גיל זו? מהן התוכניות שלך לקבוצה שבה אתה עובד? התנאי שלך כהורה הוא להיות מוכן לכל תשובה של המאמן ( היא יכולה להיות גם לא נעימה ת.פ. )

5. האם המאמנים מציגים דוגמה טובה - האם הם דייקנים, מתלבשים בהתאם ומשתמשים בשפה מתאימה ?

המאמנים הם מודל לחיקוי גם אם הם אוהבים את זה או לא, ורבים הם לעתים קרובות אנשי מפתח בחיי הילד שלך. הם צריכים להיות דוגמא טובה, הילדים יתנהגו בהתאם לסביבה שנקבעה ואם המאמן של הילד שלך קובע סטנדרטים גבוהים אז יש סיכוי טוב כי הילד שלך ידרוש מעצמו את אותם סטנדרטים.

האם שפתם מעודדת את ילדכם? האם הילד שלך מרגיש שיש לו את החופש להביע את עצמו ולהיות יצירתי ולעשות טעויות ללא השלכה? (כמובן שמדובר על משחק ולא על בעיות משמעת ת.פ.)

6. האם המאמנים מעוררים השראה?

ילדים צריכים השראה, האם המאמן שלך יכול לתת לילד שלך ריגוש? האם הם נלהבים לגבי מה שהם עושים ויכולים לתעל את התשוקה הזאת כדי להשפיע בצורה חיובית על התפתחות הילד ?

בחיפוש אחר זה כהורה אתה צריך גם לבדוק כי המאמן של הילד שלך לא מביך או משפיל את הילד . אין מקום לכך, זה בהחלט לא בונה אופי ואסור לך כהורה להסכים לזה.

7. האם הם מאמנים את האדם לא את הספורט?

לרוב ההורים יש ידע , מחשבה ותכנון לחיים הבוגרים עבור הילדים שלהם, כאשר ההורים מסתכלים על המאמנים עבור ילדיהם צריך להבין שיש יותר ערך לספורט מאשר רק לתוצאות ספורטיביות. האם המאמן של הילד שלך יכול לעזור עם כישורי חיים דרך הספורט? האם הם מסייעים לטפח תקשורת טובה, כללי התנהגות טובים, ארגון עצמי, קבלת החלטות....הרי ידוע כי הסיכוי להפוך לשחקן מהשורה הראשונה הוא נמוך ביותר ...

זמן החלטה

כמובן שלא כל המאמנים הם מושלמים ב 100% מהמקרים, וסביר להניח שיהיו רגעים רגעיים שבהם באופן טבעי הם אינם מסוגלים למלא את כל הקריטריונים לעיל

עם זאת, כהורה אם אתה לא מרגיש בטוח באמצעות המידע לעיל תמיד צריך לזכור שמספיק ניסיון שלילי אחד עבור הילד שלך עם המאמן והם יכולים לוותר על הספורט לכל החיים, זה בהחלט דורש ממך לשים לב כי הרי מדובר בילדים שלנו !

המאמר תורגם ונכתב במקור באנגלית ע"י מר גורדון מקלילנד מורה ומחנך מעל 20 שנה באימון ילדים מגיל 7 ומעלה בעל תואר BA במדעי הספורט ומייסד האתר wwpis

https://twitter.com/_WWPIS , https://www.facebook.com/wwpis/

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • YouTube Social  Icon

כיתבו לנו:

info@10pass.co.il 

הרשמה למגזין

רוצה לקבל את הפוסט הבא ישירות למייל?

תן פס - מגזין הורים לספורטאים צעירים 

​ © כל הזכויות שמורות  ל-תן-פס

 

עיצוב ובניית אתרים: www.wixandme.com